Haber

Ankara’daki Bademlidere Cumhuriyet Parkı Büyükelçilerin İlgi Odağı Oldu

Ankara ‘nin ikinci Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), uluslararası ödüllere sahip Bademlidere Cumhuriyet Parkı diplomatik çevrelerin ilgi odağı oldu. Ankara’da 23 ülkenin büyükelçileri Çankaya Belediyesi koordinasyonunda parkta özel bir alana ağaç dikti.

Çankaya Belediyesi tarafından halkın ziyaretine açılan 750 dönümlük Bademlidere Cumhuriyet Parkı, yabancı ülke büyükelçilerini ağırladı. Ankara’nın ikinci AOÇ’si olmaya aday parkta Büyükelçiler için resepsiyon düzenlendi. Belediye yetkilileri, resepsiyona katılan 23 ülkenin büyükelçilerine park hakkında bilgi verdi.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen resepsiyon, Bademlidere Cumhuriyet Parkı’nın tanıtımı ve ardından Büyükelçilerin ağaç dikimi ile başladı. Etkinlikte çevreye duyarlılık ve yeşil alanların değeri vurgulandı. Büyükelçiler ağaçlara kendi ülkelerinin sembol ve fotoğraflarını asarak ağaç dikimini daha anlamlı hale getirdi.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen bu ağaç dikme etkinliği diplomatik çıkarları güçlendirmenin yanı sıra çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularına da dikkat çekti.

Kaynak: ANKA / Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu