Haber

Hobi olarak başladı ve şimdi siparişlere yetişemiyor.

Hobi olarak başladı ve şimdi siparişlere yetişemiyor.

ELAZIĞ – Elazığ’da Fen ve Teknoloji Öğretmeni olan Gülşah Bulut, 15 yıl önce hobi olarak başladığı resimlerini büyük bir mutlulukla yapıyor ve siparişleri yerine getirmek için büyük çaba harcıyor.

Elazığ’da yaşayan Fen ve Teknoloji öğretmeni Gülşah Bulut, karakalem çalışmalarına bundan 15 yıl önce üniversite hayatında başladı. Karakalem çalışmalarının çevresinde beğenilen sanatçı, yağlıboya ve akrilik çalışmalarına yöneldi. İlk başta evinin küçük bir odasında yaptığı işleri satarak para kazanmaya başlayan Bulut, ilk atölyesini açmaya karar verdi. Bulut, atölyesindeki boş zamanlarının çoğunu fotoğraflarına ayırıyor. Özellikle yurt içi ve yurt dışından gelen siparişlere yetişmeye çalışan Gülşah Bulut, tek amacının fotoğraflarının herkese ulaşması olduğunu belirtti.

Resimle ilgilendiğini belirten Gülşah Bulut, “Akrilik ve yağlıboya çalışmalarım var. İlk çalışmamı üniversite yıllarımda, 15 yıl önce yaptım. Karakalemle başladım ve bir şeyler çizdikçe bir şeyler çizdiğimi hissettim. içimdeki duyguları yansıttığı için çok daha keyifli oldu.Yıllarca hep evimde ve balkonumda çalıştım.Yaptığım işler çevremde çok beğenildi bu yüzden bir atölye açmaya karar verdim ve ilk atölyemi açtım. Çevremde fotoğrafçılık yapmak isteyen ve merak eden birçok kişi bana gelmek istedi. Şimdi onlarla çok güzel işler yapıyoruz” dedi.

Eserlerini yurt içi ve yurt dışında güzel yerlere gönderdiğini belirten Bulut, “Bu benim için büyük bir gurur kaynağı. Oradaki sanatseverler tarafından yorumlanıyor. Tek amacım fotoğraflarımın herkese ulaşması ve bana geri dönmesi.” “Elazığ’dan çıkıp büyük yerlere ulaşmayı hedefliyorum. Siparişler inanılmaz ağır. Yetiştirmeye çalışıyorum. Otellere, şantiyelere ve yurt dışına siparişler gönderiyorum. Bazı işleri 3 günde, bazı işleri 1 ayda bitirebiliyoruz.” Ama inanılmaz yavaş bir tempom var” dedi.

Bulut konuşmasına devam ederek, “Yaptığım tüm çalışmalarda hep kadın teması var. Kadın eli, bandana, toka hep onun ruhunu yansıtıyor. Kadın olmayan çalışmalarımda bile hep kadından bahsettim. Çünkü ben istiyorum.” kadın güçlüdür. Biz Türk milleti olarak güçlü bir topraktan geliyoruz. Hayat Benim ideolojim her zaman güçlü ve parıldamak, diyorum kendi kendime, bu amaç için çalışıyorum”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu