Yaşam

İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Akçaabat Festivaline Renk Kattı

İnegöl’ün kültür sanat alanındaki en güçlü temsilcisi İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, İnegöl’ü farklı ülke ve şehirlerde temsil etmeye devam ediyor. Son olarak Akçaabat Belediyesi’nin düzenlediği festivale katılan ekip, yaptıkları gösterilerle festivale damgasını vurdu.

İnegöl Belediyesi tarafından 2011 yılında kurulan ve geçmişte kat ettiği atılımla yurt içi ve yurt dışında birçok festival ve gösteride yer alan İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, İnegöl’ü kültür sanat alanında başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Kuruluşlarından bu yana katıldıkları bu festival ve yarışlarda; Nisan 2022’de Özbekistan’ın Hive kentinde düzenlenen ve dünyanın en iyi dans gruplarının yer aldığı yarışmada 2017’de Kazakistan’da kazanılan Dünya Şampiyonası’nın ardından yaş ortalaması oldukça genç bir grupla dünya 3’üncüsü olmayı başaran İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu son olarak Akçaabat Belediyesi’nin düzenlediği 31. Müzik ve Halk Oyunları Festivali’nde boy gösterdi.

GÖSTERİLERİYLE FESTİVALE RENK KATTILAR

Akçaabat Belediyesi’nin aldığı davet üzerine düzenlediği 31. Müzik ve Halk Oyunları Şenliği’ne katılan İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, burada İnegöl’ün yöresel oyunlarını sergiledi. Festivalin ilk gününde bir dizi açılışa katılan topluluk, festivale katılan yerli ve yabancı halk oyunları topluluklarıyla birlikte klasik horonda hünerlerini sergiledi. Festivalin ikinci gününde ise festivalin açılış kortejine katılan İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, İnegöl bölgesinin en güzel isimleriyle Akçaabat’ta izleyenlere unutulmaz bir gösteri sundu. Gösteriler büyük beğeni topladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

eruh-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu