Yaşam

Tina Turner ölümünden sonra müzik listelerinde 1 numara oldu

Uzun süredir mücadele ettiği bir hastalık nedeniyle 83 yaşında hayatını kaybeden Tina Turner’ın şarkıları ve klipleri listelerde zirveye oturdu. Müzisyen, 1984 hiti ‘What’s Love Got To Do With It’ ile ABD’de iTunes listesinin zirvesine çıktı.

Turner’ın üç albümü de, ‘All The Best: The Hits’, ‘Simply The Best’ ve ‘Private Dancer’, iTunes listesinin başında yer alıyor. ‘What’s Love Got To Do With It’ müziğinin yanı sıra ‘Private Dancer’ ve ‘We Don’t Need Another Hero’ müzik klipleri platformun en çok tanınan üç görseli oldu. Turner’ın diğer kliplerinin çoğu da ölümünden sonra yeniden popüler oldu.

Sanatçı ayrıca albümleriyle Amazon’un en iyi performans gösterenler listesine girdi.

BILLBOARD 100’DE “AŞKIN BUNUNLA NE ALGASI VAR”

“What’s Love Got To Do With It”, Turner’ın 1984 tarihli “Private Dancer” albümünden bir şarkıydı. Müzik, ilk piyasaya sürüldüğü sırada ABD Billboard 100 listesinin zirvesindeydi. Müzik, Avustralya, İngiltere ve Kanada dahil olmak üzere diğer bölgelerde de iyi performans gösterdi. Modülün adı, Turner’ın 1993 yılında vizyona giren biyografik filminin adı olarak da kullanıldı.

“What’s Love Got To Do With It”, 27. Grammy Ödülleri’nde hem Yılın Şarkısı hem de Yılın Kaydı seçildi. Turner ayrıca bu şarkıdaki performansıyla En İyi Kadın Pop Vokal dalında Grammy kazandı.

haber-canik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu